Banner 1
reflexní
Banner 2
2K silnostěnný
Baner 3
01/ 05
Pictogram
  • Home
  • NEWS
  • LISOVALI JSME VOLEBNÍ URNY PRO KL-TRADE

LISOVALI JSME VOLEBNÍ URNY PRO KL-TRADE 5.4.2024

LISOVALI JSME VOLEBNÍ URNY PRO KL-TRADE

Vyráběli jsme za přítomnosti kamer, novinářů a fotografů.

Stovky volebních uren k doplnění jejich zásob před letošními evropskými, krajskými i senátními volbami jsme lisovali ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. dubna pro našeho zákazhníka KL-Trade k doplnění zásob před letošními evropskými, krajskými a senátními volbami. Urny lisujeme od roku 2022 vesměs jednou za rok ve dvou až třech dnech, během nichž se vždy vyprodukují stovky kusů podle aktuálních potřeb.
„Naše certifikované urny jsou navržené a vyrobené speciálně pro účely voleb. Dodáváme je obecním, městským a krajským úřadům dle jejich poptávek. Splňují všechny bezpečnostní požadavky a jsou koncipovány tak, aby se daly jednoduše doplnit o pečetě a zámečky. Úřadům vydrží mnoho let, jejich výhodou je i tvar, který umožňuje jednoduchou přepravu a skladování,“ řekl Tomáš Hanousek, jednatel a majitel firmy KL-Trade, která se již od roku 1998 specializuje na poskytování servisu pro obce a obecní úřady a na dodávky vybavení pro volební místnosti.
„Volební urny zhotovujeme na vstřikovacích lisech ze sypkého materiálu, kterým je plastový granulát. Lisují se za tepla, tavenina dosahuje teploty 220 stupňů Celsia, vstřikuje se pod tlakem 100 barů, uzavírací síla lisu je 1 200 tun.  K výrobě používáme formy dodané zákazníkem. Jejich servis si zajišťujeme ve vlastní opravně, náročnější zásahy kooperujeme se špičkovými nástrojárnami z divize BR Automotive, jejíž jsme součástí. Vstupním materiálem pro výrobu volebních uren je vesměs recyklát s barvivem, plně recyklovatelný je také konečný produkt,“ řekl obchodní ředitel PF Plastů Dominik Šimůnek.
K lisování uren jsou zapotřebí dvě formy o celkové hmotnosti 8 tisíc kilogramů rozložených na základně 1 x 1 metr. Konstrukčně a strojírensky náročný produkt v hodnotě několika milionů korun se do lisovny v Chuchelné musel přepravovat jako nadměrný náklad.  
„Jsme patrioti. Volební urny pro české úřady vyrábíme v české firmě s využitím forem zhotovených v České republice,“ doplnil Tomáš Hanousek.  
Volební urny patří k našim sice zajímavým, ale nikoliv typickým výrobkům. Naší hlavní specializací jsou náročné plastové díly pro automobilový průmysl, zejména součásti světel a nárazníků.© ARSYLINE 2024
Notice
Close
<
The product has been successfully added to the cart

In the cart, you have products in the total value 0.00 € with VAT

Continue Shopping Show cart